Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ по сообраќајната несреќа наместо да се вразуми почна да го живее стариот живот со кафеани и алкохол. Тоа значеше и враќање на старите килограми што никако не одговара на неговата состојба.

Затоа Дарко решил да стави прстен во желудникот што е многу популарна метода која не те тера на јадење и со тоа килограмите се топат.

Засега резултатот е видлив и Дарко е забележан како наместо нездрава храна купуува портокали, јаболка и друго овошје кое му е и тоа како потребно.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.