Иако не се познати во јавноста како Анастасија, сестрата на зетот, сестрите на Богдана Родиќ не останаа во сенка на „свадбата на деценијата“, како што ја нарекуваат српските медиуми.

Вака изгледаа Бојана и Наташа Родиќ:

Јавноста будно го следеше секој момент од венчавањето на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, а најактивни на социјалните мрежи беа токму сестрите на невестата, кои постојано објавуваа што се случува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.