Минатата година во април како бомба одекна веста дека Лука Лазукиќ ја претепал Наташа Беквалац, откако таа во телефонот му пронашла љубовни пораки. Но тоа не било се. Имено тој ја претепал бидејќи дознал дека и таа била во врска со тенисерот Илија Бозољец. Откако дознал за таа врска Лазукиќ полудел и ја претепал Наташа, но сите се прашуваат која е жената поради која Наташа му направила скандал, што резулитрало со нејзино претепување.

Како што дознава српски Курир, во прашање била нејзина колешка Милена П., менаџерка на еден белградски хотел. Токму таа била личноста која на Лазукиќ му раскажала за врската на Наташа со тенисерот, што била иницијала капсула за скандалот во нивното семејство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.