Пејачот на Тропико бенд, Сале е позитивен на корона. Пејачот веќе неколку дена е во самоизолација и се наоѓа во својот дом.

За среќа, симптомите се благи. Не знам каде и како сум се заразил, но ете што е тука е – вели Сале, кој е одвоен од семејството.

Ниту сопругата Јована ниту ќерките се зазразиле и тие се одвоени од него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.