И ние имаме право на наследство, вели Ивона Неговановиќ Цуца, долгогодишната љубовница на пејачот Шабан Шаулиќ, во интервјуто за српски Свет. Во својата исповед таа тврди дека 15 години била со Шабан и дека тој само со неа почувствувал што е семејство.

Во магазинот има и нејзини фотографии со син и, за кој тврди дека дете на Шабан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.