Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца се приклучи кон сите јавни личности и пријатели кои испратија последен поздрав до српскиот рапер Далибор Андонов Гру.

Последен поздрав генерацијо, нека те чуваат ангелите, објави таа на „Инстаграм“.

Гру загина во понеделникот, а вчера во вечниот дом го испратија семсјтвото, пријателите и колегите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.