Сопругата на Тони Цетински, Дубравка Цетински, пред пет дена доживеала мозочен удар. На неа, како што наведуваат хрватските медиуми и се слошило дома, во Истра, а пејачот веднаш реагирал, повикувајќи Брза помош.

Бидејќи е хоспитализирана пред пет дена, таа се огласи по пат на Инстаграм

Благодарам на сите мои ангели чувари, медицинскиот персонал на КБЦ Ријека. Она што не не скршува, тоа не зајакнува. П.С.Благодарам на Тони Цетински што ми го спаси животот. Сега сме 1:1- напишала Дубравка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.