Младата турска актерка Дениз Бајсал гледачите на турските серии ја запознаа како убавата Хазан, ќерката на Фазилет, од истоимената серија.

Нејзината улога е повлечена девојка која сиромаштијата и лошиот живот ја тераат само да ја зачува својата чест, онаа на мајка си и семејството.

 

View this post on Instagram

 

💜

A post shared by Deniz Baysal (@denizbaysal_) on


Инаку, Дениз е родена 1991 година, а од своја 10-годишна возраст оваа турска убавица е на театарската сцена во Измир.

 

View this post on Instagram

 

#mood 🖤

A post shared by Deniz Baysal (@denizbaysal_) on


Таа исто така досега работела и како учителка по глума, а со актерство почнала сериозно да се занимава откако нејзината професорка ја натерала на тоа.

 

View this post on Instagram

 

💎

A post shared by Deniz Baysal (@denizbaysal_) on

Во ноември 2018 година таа се свршува со својот избраник Барис Јутчу, пејач во турската група „Колпа“.

 

View this post on Instagram

 

💜

A post shared by Deniz Baysal (@denizbaysal_) on

Нивната свадба ќе биде летово, а вака изгледаа на свршувачката кога ги разменија прстените.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.