Анастасија Ражнатовиќ постигна голем успех со својата втора песна, која стана број еден дури и во Хрватска. Нејзината мајка, популарната Цеца Ражнатовиќ, во емисијата „Премиера“ истакна дека нема место за омраза и дека е горда што нејзината ќерка стана популарна во бившите југословенски републики.

Грдо е да се става една млада девојка, девојче во тие контексти со политиката. Драго ми е што е број еден на листите во бившите југословенски републики. Ние шириме љубов“, изјави Цеца.

Анастасија додаде:

Многу сум горда и драго ми е, како што кажав за нивната телевизија, во музиката не постојат предрасуди и бариери.

Извор: Story.rs
Фото: ATA Images

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.