Со нова фризура и тесен фустан без прерамки се појави српската пејачка Милица Павловиќ на настапот закажан во Нови Сад. Понесена од атмосферата, пејачката вечерта ја поминала енергично скокајќи на сцената.

Но, во овој фустан, за среќа на оние во првите редови, скокањето се покажа проблематично. На Павловиќ градите неколкупати и излегоа, а кога ќе се обидеше да ги покрие кревајќи го фустанот, тогаш и ѕиркаа и гаќичките.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.