Еден од најпопуларните музичари Горан Бреговиќ, поминува низ многу тежок период во животот. Имено, тој погоден од загубата на сестра му Дајана, дошол во состојба на перманентна депресија, а семејството, ќерките и пријателите неможат да го утешат, никој неможе да му помогне.

Паднат е во депресија само молчи и плаче, а ќерките и сопругата Џенана залудно се обидуваат да го утешат, вели извор близок на Брета.

Горан беше многу врзан за помалата сестра. Иако не живееле заедно бидејќи родителите на Бреговиќ биле разведени, со што сестрата живеела со таткои во Сплит, а тој кај мајкаму во Сараево, тој често престојувал во лето кај сестраму и многу ја сакал. Затоа нејзината ненадејна смрт тешко го погодила – објаснува изворот.

Инаку, Дајана и Горан имаат уште еден брат, Предраг.

Не знам како ќе го надмине гибитокот, бидејќи депресијата зема замав. Добро би било да пие антидепресиви, малку да се опорави, со што неговите најблиски се надеваат дека со време ќе му помине. Секако, животот оди понатаму иако загубата е навистина е тешка – заклучил изворот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.