Елизабет Харли, го минува најдоброто лето во нејзиниот живот.

Британската актерка, на Инстаграм објави фотографија оид себе како ужива на сонце. Облечена во тиркизно бикини, 56-годишната Харли лебди на бел луксузен душек во форма на ангелски крилја.

Среќно место – е описот што Харли ја дава за нејзината состојба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)

Ваквата секси фотографија предизвика големо воодушевување меѓу нејзините фанови.

„Божица“ и „Англиска ружа“ се дел од коментарите, додека еден гласи „Годините се само бројка“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.