Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана не успеала да се слушне со сопругот пред неговата смрт. Таа вчера утрото се обидувала да го добие Шабан на мобилниот телефон, со оглед на тоа дека не и се јавил пред да полета, како што вообичаено правел.

Таа го барала, но неговиот телефон со часови бил недостапен, а тогаш се јавил неговиот кум со зборовите: Гоцо, јас само што се разбудив во болница, не знам ништо, не знам што се случило, не знам ниту што е со Шабан!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.