Зоран Ускоковиќ Сколе чии син беше убиен пред неколку дена имал долга листа на свои непријатели од кои сакал да се ослободи. Најголем бил Аркан но и Зоран Давидовиќ викан Чанда.

Тој бил познат белградски крминалец но и момче на Јелена Карлеуша во кој бил многу заљубен.

Чанда бил убиен враќајќи се од погреб во Нови Сад на 23 март 2000 година, а нарачетел бил токму Усоковиќ. Сколе и самиот беше жртва од луѓето на Аркан само еден месец подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.