Хаосот кој настана на Божиќ, кога Јелена Карлеуша го пријави Душко Тошиќ во полиција за насилство, полека стивнува. Пејачката која претстојниот викенд има настап во Дубаи, има желба со неа во топлите краишта да појде и спортистот, како на патувањето би се обиделе да ја сочуваат брачната заедница, потврдил нивен пријател кој инсистира на анонимност.

Можам да ви кажам дека страстите се смирија. Повторно е се во ред. Тензијата која постоеше претходните денови полека се заборава. Јелена се подготвува за настап во ОАЕ и има желба со неа да појде и Душко. Засега не е познато дали Душко ќе оди со неа на пат, ама секако ќе оди на одмор во Дубаи со децата, како што прави секоја година во февруари. Оваа ситуација , која не е сјајна, доста ги поремети, ама колку што гледам, сфатија дека од карање нема ништо и дека се може да се реши по мирен пат. Двајцата беа многу напнати, лути еден на друг, но наследничките успеаја да ги смират на вистински начин. Ќе помине и ова. Издржаа многу бродоломи. На сите им е жал што се случи тоа и што полицијата мораше да интеревенира на најрадосниот христијански празник – вели пријател на семејството.

Според неговите зборови од разводот засега нема ништо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.