Ја започна уште во 1995 година, а со својот изглед и специфичен начин на облекување постави стандардите на сцената. Се работи за пејачката Јелена Карлеуша која моментално работи на проектот „Ѕвездите на Гранд“, каде што е еден од членовите на стручното жири. Во натпреварувањето таа е добро позната како некој кој нема влакна на јазикот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.