Пејачот Васил Гарванлиев се сврши и наскоро ќе се венча.

Тој се свршил минатиот викенд на романтично патување во Њујорк.

Точно е дека се свршив. Сè се случи на брзина. Се запознавме кога дојдов во Америка и работите некако ни тргнаа од прва. Заљубен сум и малкушокиран, стварно не очекував дека ќе ми се случи љубов. Ама како што велам, внимавај што посакуваш – вели Васил за „Репортер“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.