„Не само што мислам, туку и сонувам дует со бугарски уметник“, изјави пејачот Васил Гарванлиев, кој јапретставуваше Македонија на годинашното издание на Евровизија, за БГНЕС.

Тој рече дека веќе преговара со неколку изведувачи меѓу кои и Викторија, бугарската претставничка на Евровизија.

Ја почитувам бугарската музика, имате прекрасна традиција, прекрасни гласови. Исто така, постојат фантастичнигласови во класичната музика…

Гарванлиев е оптимист во врска со односите меѓу Бугарија и Македонија:

„Постојат негативни работи, но ајде да сефокусираме на добрите“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.