Mузичарот и некогашен член на „Нокаут“, Владимир Крстевски-Франц, првпат стана татко. Франц, со неговата сопруга Ема, ја добија ќерката Мелоди. Радосната вест ја сподели со пријателите на „Фејсбук“:

На први јуни, се роди мојата ќерка Мелоди Франц Крстевски. Ѝ посакувам добредојде на овој свет. Нашите срца се преполни со љубов и благодарам бескрајно на убавите честитки, напиша Франц.

Тој со семејството веќе петта година живее во Лос Анџелес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.