Здравко Чолиќ  ја продал семејната куќа во Кошутњак за повеќе од еден милион евра.
Здравко брзо нашол купувач за имотот, но каде е моментално неговиот нов дом не се знае

Здравко решил да си го смени просторот за живеење затоа што обожавателите  често доаѓале пред неговата врата и сакале да го запознаат и да се фотографираат.Тоа траело со години а музичката ѕвезда немал приватност.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.