Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ ги врзуваше долгогодишна љубов. Политичарот ја остави сопругата од која никогаш не се развел а пак Ана никогаш не била мажена но има еден син.
Ана и Милутин живееја заедно а пејачката пред неколки години му посвети и песна наречена „Хвала љубови“.

Никнува цвет од камен а не му беше намера и една љубов со непознато потекло во срцето однекаде се затекна. Од сто чуда почудна од сто зори помудри, тие ноќи со тебе ги расипав. Сонот од тогаш ноќта ми е ден-пееше Бекута во песната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.