Дарко Лазиќ  подолго време беше дебел, што во еден момент му го загрози животот. По операцијата на желудникот тој е сосема друга личност. Со помош на специјална диета успеа да ослабе дури 109 килограми, а денес има линија како модели.

Сега може да јаде што сака, но во мали количини. Трансформацијата предизвика позитивни коментари, а многумина тврдат дека Лазиќ никогаш не изгледал подобро.

Ова е менито на Дарко сега

„Не се откажав од слатките, соковите или грицките, можам само да јадам помалку во количина. Јадам, но слабеам. Па што можете подобро од тоа!

Појадок: 2 јајца по око, сланина и тост

Ручек: Парче бело месо и зелено салто.

Вечера: Салата од туна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.