Позната е причината зошто пејачот неколку дена се криеше и беше недостапен дури и за најблиските. Тој бил преплашен дека автомобилот што го продал може да му предизвика многу проблеми бидејќи без да знае го продал на член на екипата на Веља невоља.

Станува збор за луксузен „Мерцедес“ кој му го продал на Никола викан Црни.Поради тоа Дарко добил повик од полицијата за сослушување и потоа одлучил да се тргне настрана некое време.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.