Апсењето на Веља Невоља и неговите блиски соработници предизвика вистински „земјотрес“ кај естрадните личности. Многумина од нив се плашат откако Невоља падна.

Наводно во телефонот на Веља се наоѓаат различни видео клипови и докази кои би можеле потполно да компромитираат одредени јавни личности, поради што сега стравуваат повеќе од било кога.

Една од оние кои најмногу се плаши е старлетата Тијана Ајфон, која бил чест гостин  во „бункерот“ на стадионот на ФК Партизан. Меѓу посетителите на овој илегален клуб, често се наоѓал и пејачот Марко Булат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.