Димитар Атанасовски имаме прилика да го гледаме водителот на квизот „Арена“. Покрај работните обврски кои произлегуваат од оваа професија, Атанасовски своето слободно време го поминува со својата ќерка Илина и сопругата Сара Костадинова односно позната како Сара Мејс.

Деновиве Димитар се пофали дека се одлучил да направи нова промена на неговиот изглед. Тој ја скратил косата и брадата, а се тоа го споделил на „Инстаграм стори“ со објаснување.

Епа не може само Оливер да носи пајак, напиша Атанасовски, а ги праша и следбенците како им се допаѓа новиот имиџ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.