Пејачката Емина Јаховиќ преку „Инстаграм“ им се обрати на сите кои прават резерви и залихи храна нарекувајќи ги себични.

Некои од нас кои доаѓаат од земјите на бивша Југославија знаат многу добро како вистинската војна и криза за храна изгледаат и дека луѓето мора да си помагаат еден на друг. Значи правење на залихи од храна, посебно во градови со висок стандард, како Виена, најдобро покажува колку себични, злобни и неподготвени се повеќето луѓе, порача Јаховиќ додававајќи дека „Ако короната не ве убие, ќе ве убие кармата“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.