Британската актерка и манекенка Елизабет Харли (56) објави разголена фотографија на која позирала топлес, a градите делумно ги покрила со проѕирна наметка. Единствено друго парче облека покрај наметката, е само долен дел од костимот за капење.

„Прекрасна си“, „Гориш“, „Изгледаш како божица“, „Тебе треба да те забранат“ – се дел од коментарите бројните фанови чија фантазија Елизабет ја разбуди со секси фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)

Елизабет често позира во такви изданија, а најчесто нејзините фотографии се во костими за капење. Таа неодамна објасни за „Екстра“ дека фотографиите во костими за капење не ги објавува за да бидат цел сами за себе, туку за да ја рекламира својата линија за костими за капење.

Имам своја линија на костими за капење. Инаку не би парадирала толку многу во костим за капење, така што постои причина поради која тоа го правам тоа – објасни Харли.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.