По се изгледа навистина е крај со бракот на популарната фолк-пејачка Елена Велевска.

Велевска не е повеќе со сопругот Марјан, со кого беше во брак десетина години, дознава Ексклузив.

Јавноста беше збунета пред неколку месеци кога познатата пејачка гостуваше во нашето студио и го негираше ова, но сепак после неколку месеци оваа вест се потврдува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.