Фолкерката Елена Велевска откако се појави во јавноста постојано ја следат скандали! Така е затоа што важи за јавна личност која нема проблем кога се пишува за неа, нејзиното мото е само да се пишува.

Изминатиов период во центарот на вниманието се најде заради дефинитивниот крај на љубовта со сопругот Марјан. Откако еднаш објави дека се разведуваат, па дека се смируваат, по се изгледа двојката реши сепак да стави точка на љубовната сага. И штом објави дека сега е навистина крај, како бомба одекна веста дека сега веќе бившиот сопруг го заменила со богат нашинец кој живее во Америка.

Во прво време фолкерката мудро молчеше, за конечно да реши да се огласи и да признае: „Се е точно, колку што е точно дека сум трудна по четврти пат…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.