Елена Велевска има новo момче и тоа богат нашинец кој што живее во Америка, а го запознала зимава додека беше на турнеја таму, тврди естрадниот магазин „Ексклузив“.

Наводно, станува збор за обожавател на познатата фолк пејачка, кој што додека пеела и пришол со букет цвеќе. Тоа било љубов на прв поглед.

Пејачката сè уште се нема огласено по повод овие шпекулации, а не ги коментира ниту пишувањата за разводот од сопругот Марјан со кого има три деца, а кој во моментов е во Австралија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.