Пејачката Елена Петреска го пренесува своето искуство од Инфективната клиника, каде што престојувала 14 дена поради ковид 19.

„Конечно дома по 14 дена на инфективна поради Ковид-19. Благодарам на Бога што се добро спомна! Благодарна сум што ги гушкам моите најмили! Се чувствувам како повторно да сум се родила! Најискрено од срце му се заблагодарувам на целиот медицински персонал од Клиниката за инфективни болести, тие се мои херои за кои имам многу да раскажам, бидејќи ако ништо друго, барем тоа им го должам, да знаат сите тоа значи нивната посветеност и пожртвуваност во овие тешки времиња! Сакам да ви кажам дека ја видов реалната слика за тоа што значи оваа пандемија, која во целост ќе ви ја пренесам деновиве преку видео, во кое ќе раскажам за ова мое искуство со надеж дека ќе допре онаму каде што е потребно“ – напиша Елена во пораката по враќањето дома на својот Фејсбук профил.

Konecno doma posle 14 denovi na infektivno zaradi kovid.
Blagodaram na Bog sto se pomina dobro!🙏🙏🙏
Blagodarna sum sto…

Posted by Elena Petreska on Monday, 11 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.