Откако ќерката на Миле Китиќ, Елена, се појави на музичката сцена, таа крена прашина со својот изглед и песни, но реши премногу да не се експонира во јавноста и да се рекламира за медиумите.

Сепак, има и такви кои не сакаат да молчат, како нејзиниот татко Миле Китиќ, кој е многу среќен кога зборува за неговата наследничка.

Јас навистина инвестирам во ќерка ми, тоа е мојата единствена инвестиција сега. Јас пеев долго време и инвестирав во себе, а сега е време да и ‘омогнам колку што можам. Медиумите се расфрлаат со некои големи цифри, но искрено, јас ќе ги дадам сите пари, ако треба, за неа. Би сакал да успее во тоа и ќе видиме како ќе се одвива – изјави Фолкерот во емисијата „ ДеТоксик“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.