Иако се обиде тајно да влезе на забавата, папараците го уловија Бред Пит како влегува на јубилејниот 50 роденден на неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон. Во тоа време Анџелина Џоли била со пријател кој ја тешел затоа што ѝ било тешко, пренесуваат американските медиуми.

Џоли во еден момент е фотографирана како излегува во такси, каде што ја чекал пријател кој што ја испратил до влезот во ресторанот.

Наводно, на Енџи и било многу тешко што Бред се појавил на роденденската забава кај поранешната и едвај успеала да ги сопре солзите откако дознала за ова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.