Една од најубавите Македонки Викторија Јаначковиќ за првпат по подолга пауза реши да проговори за својот приватен живот.

Таа пред камерите на 1ТВ во емисијата „Ексклузив“ говореше за почетоците на својата манекенска кариера, за грозното искуство во Лондот и за својот брак за кој вели дека бил вистински дебакл.

Целиот разговор со Викторија Јаначковиќ може да го погледнете во видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.