Италијанскиот актер Микеле Мороне, за кого жените полудеа по улогата во филмот „365 дена“, со нова фотографија со маж, ги загрижи и зачуди обожавателите, особено припадничките на понежниот пол.

Популарниот актер Микеле Мороне објави фотографија на социјалната мрежа Инстаграм на која е гол и е во блиска прегратка на маж. Судејќи според фотографијата, актерот се наоѓа на плажа, па спорната фотографија е направена по пливање и сончање.

Оваа објава предизвика лавина реакции од обожавателите на Микеле, а повеќето прашања доаѓаа од женскиот дел од популацијата кои сакаа да знаат дали Мороне е всушност геј.

Јас сум лажго – напиша италијанскиот актер во описот на фотографијата.

Мороне беше оженет со дизајнерката Рубо Саде со која има два сина, Маркус и Бренд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.