Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра и на која пејачката може убаво и квалитетно да се одмори.

– Не можам да се одморам во хотели, не сакам да се шминкам, да носам чанти, штикли. Ја сакам дивината, каде што нема гужва, прекумерна музика, мир. Претежно сме на јахта, крстариме малку, пловиме. Никогаш не сум се одморил толку добро како кога бев на крстарење. Сакам читање, медитација, малку јога, пливање, пешачење, лесна храна. Медитеранскиот дух – откри Брена.

Брена вели дека пловилото ги задоволува нивните потреби.

 

– Тоа е убав брод од околу 100 стапки, со пет или шест спални соби. Тоа не беше само подарок за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто бидејќи тоа беше специфична ситуација – изјави Брена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.