И Игор Џамбазов го коментира интервјуто за БГНЕС на македонскиот премиер Зоран Заев, во кое тој презентира неколку неточни тези и скандалозни тврдења за македонската историја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.