Албанската пејачка Дуа Липа го покажа својот татко Дукаѓин.Тој има многу обожаватели на „Инстаграм“ и може да ја засени популарноста на ќерката.

Дукаѓин има три деца а за најстарата Дуа се грижи за кариерата но често престојува и на Косово.

И самиот во младоста бил член на косовскиот бенд Ода па оттаму и Дуа се заразила со музиката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.