Дваесетитригодишната Дуа Липа во Приштина на „Sunny Hill Festival” ги поздрави присутните содвоглав орел. Вчеравечер таа предизвика врисоци и воодушевување кај присутните откако ги поздрави со симболот на „голема Албанија“.

Снимката со брзина на светлината стигна до сите нејзини фан страници

Липа е родена во Лондон, а нејзините родители потекнуваат од Приштина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.