Британската пејачка Дуа Липа е позната по тоа што на социјалните мрежи често објавува секси и провокативни фотографии со кои привлекува големо внимание на фановите.

Во моментов 25-годишната Липа ужива на одмор од каде објави серија фотографии на кои позира облечена во минимално плетено бикини кое едвај и ги покрива градите, но тоа што е невообичаено е што на една од фотографиите, покрај Дуа се појавува нејзината сестра Рина.

Таа е облечена во нешто помалку провокативен розов костим за капење, но и покрај тоа слободно може да се каже дека, Рина ниту малку не заостанува според атрактивноста зад својата пет години повозрасна сестра.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.