Сопругата на Драган Вучиќ на „Фејсбук“ сподели неколку спомени од нивниот заеднички живот. Весна и Драган се во брак 37 години, но заедно се веќе четири децении.

37 години званично, 40 заедништво, напиша Весна Вучиќ над фотографиите со нејзиниот сопруг и синот Мартин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.