Лепа Брена прошета низ Загреб стилизирана како никогаш порано. Наместо елегантен фустан или здолниште, популарната пејачка овојпат се реши за панталони, лежерно сако и бела блуза, а со тоа носи патики.

Околу струкот носела ташна со синџирчиња, а погледот го криела зад еднакво модерни очила.

Со тренди стајлинот кој го презентираше во главниот град на Хрватска ги воодушеви сите, и ретко кој би можел да и парира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.