Српските медиуми  објавија дека сега во јавноста исплива фотографија од периодот додека тие беа во брак, која пејачката досега ја чувала во архива. Цеца и Аркан се фатени како се веселат, додека Цеца игра на маса, а нејзиниот сопруг ја следи и ја гледа сосема заљубено.

Свадбата на Цеца и Жељко Ражнатовиќ Аркан беше свадба на векот. Цеца и Жељко се венчаа по две години од почетокот на врската, на 19 февруари 1995 година. На социјалната мрежа Инстаграм е објавена фотографија на која се гледа како Цеца танцува на маса, а Аркан во опуштено расположение танцува околу неа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.