Една од легендарните хрватски пејачки Дорис Драговиќ била во врска со Жељко Ражнатовиќ , пишуваат српските медиуми. Таа била луда по Аркан и постојано била со него кога тој бил во Хрватска но и често доаѓала во Белград. Аркан дури се фалел дека со неа го имал најдобриот секс.

Врската траела се до крајот на осумдесеттие години кога Дорис веќе не доаѓала во Србија поради почетокот на несогласувањата со српската политика и почетокот на војната.

Драговиќ денеска има 60 година и е повлечена од јавниот живот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.