И еден месец откако во јавноста испливаа информациите дека Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш се допишуваат, и дека за сето тоа дознал Душко Тошиќ, провокациите не стивнуваат. Огњен Врањеш овојпат објави коментар поради кој на Душко нема да му биде сеедно.

Имено тој ја постави снимката на која се гледа и слуша како, кога се појавил на натпревар, му скандираат навивачите на клубот во кој играл во Атина. После снимката се нижеле коментари, а еден гласел:

Врањеш на него одговорил со емотикони на смајли расплакано од смеа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.