Миглена Каканашева е најпознатата бугарска дизајнерка. Таа е позната по своите креативни комбинации за бугарската естрада.

Но, овој пат се надмина себеси со дизајнот на костимот за капење.Тој повеќе открива отколку што покрива.Целиот е во тигрест дизајн во кој до израз доаѓаат градите на Мегз и згодните нозе.

Навистина смело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.