Холивудската дива Анџелина Џоли конечно открива што стои зад разводот со актерот Бред Пит, иако многу од нагодувањата на медиумите се движеа во таа насока.

Врската никогаш не е црно-бела и додека има милион работи кои Бред и јас никогаш нема да ги гледаме на ист начин, разликите во воспитувањето на децата најмногу не натераа да се разделиме. Неговата зависност од алкохолот стана проблем и почна да губи шанси во Холивуд. Дури беше љубоморен што не му дозволив да го промовира мојот бизнис. Сепак, тој им е татко на моите деца и не сакам премногу да зборувам, рекла Анџелина.

Актерката рекла дека од самиот почеток сакала бизнисот да биде само нејзин, па Бред се чувстввуал отфрлено од првиот ден.

Не чувствував обрска да се грижам како се чувствува тој за мојата амбиција. Тој добро знаеше колку сакав да успеам и дека го вложив целото свое срце за да направам совршен производ, непоколебливо рекла Џоли.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.