Пејачот Дарко Лазиќ кој преживеа тешка сообраќајна несреќа во октомври минатата година, за српските медиуми откри дали бил под дејство на алкохол и дрога за време на кобниот настан.

Додека лекарите се бореа за неговиот живот во јавноста излегоа илјадници шпекулации, а сега тој лично откри што навистина се случувало таа ноќ.

Според вас новинарите јас бев и под дејство на дрога и алкохол во исто време, како тоа убаво го пренесовте… Но, нема врска вие си ја работите вашата работа. Не бев, видете, да бев дрогиран не би заспал, верувајте ми. Алкохол… испив пет ракии што за мене е како да не сум испил ништо, вели Дарко Лазиќ .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.