Пејачот Дарко Лазиќ го промени животот од корен после сообраќајната несреќа која ја имаше пред една година. Тој после тоа се разведе од Ана Севиќ и доби син со свршеницата Марина Гагиќ.
Поради обврските на Дарко околу концертот во Сава Центар, Марина ја напуштила куќата во која живееја.

Марина е супер. Таа во моментов е кај мајка и, таа и Алексеј, јас навистина сум во хаос, по цел ден се подготвувам околу концертот, така што нема потреба таа да биде сама дома со детето. Отиде кај мајка и за таа да и помогне околу децата – рекол Дарко за медиумите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.