Дарко Лазиќ има сериозни финанскиски проблеми. Поради короната тој нема никакви настапи а треба да плаќа алиментација на поранешната жена Ана Севиќ. Згора на тоа, тој има ново семејство  и дете па така трошоците растат а приходи нема.

Како што српските медиуми дознаваат тој на лихвари должи 100. 0000 евра. На име камата и главница тој месечно дава 20.000 евра. Тој должел дури 400.000 евра ,а сега долгот е намален на 100.0000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.